ASML VeldhovenCirkel ASML
Deze keer ging een groep van 15 gasten en begeleiding naar excursie die wat vroeger als gebruikelijk vertrok vanuit de Cirkel nl. 08.30 uur.
We moesten door de drukke spits naar Veldhoven: Industrie terrein de Run 6665.
We werden ontvangen door de heer Jos Vreeker onze gastheer bij ASM, een medewerker van het eerste uur;
Onder het genot van een kopje koffie konden we even kennis met elkaar maken. Dat was ook wel nodig want we waren niet allemaal op tijd binnen. Het is wel een hele onderneming om er op tijd te komen als je de Experience Center weg niet weet.
Na en de introductie en uitleg van de bijzonder technische materie van de productie van chip-machines kregen we middels een Power Ponit presentatie een duidelijk beeld van wat er allemaal komt kijken voor dat zo’n imposante machine in elkaar is gezet. Als hij helemaal klaar en getest is wordt die in grootte stukken uitelkaar gehaald voor transport naar de afnemer.
Alles geconditioneerd en met speciaal transport en 1 machine met alle bij-producten per vliegtuig. (dus niet per boot want dat duurt te lang en geeft natuurlijk productieverlies, time is money)
We mochten niet door de Clean-rooms (stofvrije ruimtes) maar de virtuele reis door het hele proces gaf een duidelijk beeld van het productieproces. Zie de foto van de wand met bewegende beelden.
Het duizeExperience Center de ons wel van al die cijfers en bedragen van alle zaken die zich er omheen voordoen.
De uitleg was zo interessant dat zelfs in de tijd nog al wat waren uit gelopen.
De terugweg naar de Cirkel ging natuurlijk, (buiten de spits) een stuk sneller.
Bij aankomst in de Cirkel nog even wat nagepraat bij een kopje (Cirkel) koffie en iedereen was tevreden over de mooie en interessante excursie.
voor herhaling vatbaar, wie weet?